Myśl tygodnia: „ Nie martw się porażkami, martw się szansami, które tracisz, gdy nawet nie próbujesz.”

1. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj Bronisława Kowalika – byłego naszego proboszcza a obecnie misjonarza z Afryki – który kierując do nas słowo Boże przybliży nam również trochę sytuację misyjną w Afryce, za co składamy mu serdeczne Bóg zapłać.

1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  • poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
  • środa – św. Bartłomieja, apostoła,
  • piątek – Uroczystość Maryi Panny Częstochowskiej – z tej okazji w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych,
  • sobota – św. Moniki.

1. Serdecznie zapraszamy:
  • w poniedziałek – na koronkę za dusze w czyśćcu cierpiące
  • w środę – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w piątek – na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej,
  • w sobotę – na modlitwę do naszych Patronów św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

1. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu zaprasza na uroczystości odpustowe, które trwają od 20 do 28 sierpnia. Program na afiszu w gablotce.

1. Bóg zapłać za składkę na inwestycje.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na nowy tydzień proszeni są: Beata Brzegowy, Agata Izworska, Mirosława Szafraniec, Teresa Cieśla, Maria Makowska, Beata Izworska, Maria Bacik.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.