Myśl tygodnia: Matka Boża była tak piękna, że kiedy się Ją raz zobaczyło, nie można się było powstrzymać od pragnienia, aby umrzeć, żeby Ją znowu zobaczyć”.
                                                                                                                           (św. Bernadetta z Lourdes)

1. Serdecznie zapraszamy:
  • w poniedziałek – na koronkę za dusze w czyśćcu cierpiące
  • w środę – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w piątek – na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia,
  • w sobotę – na modlitwę do naszych Patronów św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

1. W czwartek Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej, głównej Patronki naszej diecezji. Zapraszamy na Msze św. o 6.30 i 18.00 z poświęceniem ziarna siewnego.

1. Spotkania Grup Parafialnych:
  • poniedziałek: po Mszy św. Grupa Biblijna,
  • środa: godz. 17:00 – aspiranci i DSM a po Mszy św. Rada Parafialna,
  • czwartek: godz. 17:00 – ministranci,
  • piątek po Mszy św. młodzież i Caritas parafialna.

1. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje.

1. Jak było wspominane zaczniemy budować Grotę Matki Bożej z różańcem i Stacje Drogi Krzyżowej, które można wedle życzenia ufundować. Koszt jednej stacji to 4500 zł. Cena zawiera beton, kamień na którym będzie umieszczona płaskorzeźba oraz oświetlenie. Wysokość płaskorzeźby to około 90 cm, jest wydrukowana w gablotce – można zobaczyć. Fundatorem takiej stacji może być jedna lub kilka rodzin – wedle uznania. Można również ufundować całą Grotę. Imię i nazwisko każdego fundatora będzie umieszczone na tabliczce danej stacji czy groty. Zatem warto się zastanowić i ufundować sobie taką pamiątkę, do czego gorąco zachęcam.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty i ofiarę; na nowy tydzień proszeni są: Teresa Ciężarek, Małgorzata Palej, Katarzyna Rudnik, Barbara Łyszczarz, Dorota Smoleń, Kazimiera Kaczmarczyk, Barbara Kleszcz.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, oraz „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

1. Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie.