Myśl tygodnia: Jeżeli zbyt żarłocznie rzucisz się na teraźniejsze, stracisz wieczne i
niebieskie. Używaj doczesności, ale pragnij wieczności”.
                                                                                                                           (Tomasz á Kempis)

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce – modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców.

1. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa APDC za dusze w czyśćcu cierpiące, następnie spotkanie Grupy Biblijnej.

1. We wtorek nabożeństwo fatimskie o godz. 19:00 – zapraszamy z lampionami.

1. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego – o godz. 17.30 Droga Krzyżowa i Msza św. – serdecznie zapraszamy, szczególnie młodzież klas VII i VIII, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

1. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

1. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a w sobotę nabożeństwo do naszych Patronów św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

1. W niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

1. Pragniemy przypomnieć o ofiarach składanych na utrzymanie p. kościelnego i p. organisty, bo niestety nie wszyscy poczuwają się do tego obowiązku. Z Woli Nieszkowskiej złożyło 63% rodzin, z Nieszkowic Wielkich 53%, z Zawady 64% i z Pogwizdowa 50%. Czyli ogólnie z całej parafii ofiarę na służbę liturgiczną złożyło 56% rodzin. Ponawiamy zatem prośbę o odpowiedzialne podejście do tej sprawy.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty. Na nowy tydzień proszeni są: Wioletta Łącka, Grażyna Strózik, Marek Mróz, Monika Kleszcz, Wioletta Wilk, Elżbieta Łyszczarz, Małgorzata Buzowska.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest nowy nr „Gościa Niedzielnego”, i „Niedzieli”, oraz kartki na wypominki.

1. Sołtysi informują, że III rata podatku będzie zbierana 15 września:

– w Pogwizdowie od 8:00 do 10:00 w Domu Ludowym, a od 11:00 w domu Pani sołtys

– na Woli Nieszkowskiej w świetlicy od godz. 16.00 do 18.00