Myśl tygodnia: Jeżeli zbyt żarłocznie rzucisz się na teraźniejsze, stracisz wieczne i niebieskie. Używaj doczesności, ale pragnij wieczności”. (Tomasz á Kempis)

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce – modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców.

2. W poniedziałek nabożeństwo fatimskie o godz. 19:00 – zapraszamy z lampionami.

3. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego – o godz. 17.30 Droga Krzyżowa i Msza św. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież z klasy 7 i 8, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – zapraszamy.

5. W sobotę wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży oraz imieniny ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież, szczególnie ze szkół średnich i pracującą.

6. W niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7. W środę o godz. 17:00 zbiórka lektorów, po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej. W czwartek o 17:00 zbiórka aspirantów, a w piątek po Mszy św. spotkanie młodzieży.

8. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty. Na nowy tydzień proszeni są: Katarzyna Król, Bernadetta Piekarczyk, Monika Piekarczyk, Henryk Gawąd, Agnieszka Majcherczyk.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, oraz kartki na wypominki. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 23 zł. i kalendarze ścienne w cenie 6 zł.

10. W przyszłą Niedzielę Koło Gospodyń Wiejskich z Nieprześni będzie organizować kiermasz przed naszym kościołem na rzecz rehabilitacji Krystiana Michalczyka.

11. Sołtysi informują, że III rata podatku będzie zbierana 15 września:

– w Pogwizdowie od 8:00 do 10:00 w Domu Ludowym, a od 12:00 w domu Pani sołtys

– na Woli Nieszkowskiej w świetlicy od godz. 16.00 do 20.00