Myśl tygodnia: Serce spokojne jest życiem dla ciała, lecz zazdrość jest zgnilizną dla kości.(Księga Przysłów 14,30)

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się, by Środki Społecznego Przekazu służyły prawdzie. Zbiórka do puszek dzisiaj przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

1. W tym tygodniu wspominany:

– w poniedziałek św. Stanisława Kostki,

– w środę św. męczenników Koreańskich,

– w czwartek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,

– w sobotę św. Ojca Pio.

1. Serdecznie zapraszamy:
  • w poniedziałek – na koronkę za dusze w czyśćcu cierpiące,
  • w środę – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w piątek – na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia,
  • w sobotę – na modlitwę do naszych Patronów św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

1. Spotkania Grup Parafialnych:
  • poniedziałek: po Mszy św. – Grupa Biblijna,
  • środa: godz. 17:00 – ministranci,
  • czwartek: godz. 17:00 – aspiranci,
  • piątek po Mszy św. młodzież.

1. W środę na nowennę zapraszamy uczniów z klas 7, którzy rozpoczynają swoje przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje złożone na tacę i na konto parafialne.

1. Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa odbędzie się w następną niedzielę.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem; na nowy tydzień proszeni są: Anna Wetula, Władysława Zięć, Urszula Wełna, Maria Słonina, Bernadetta Rybus, Alicja Sroka, Dorota Dziwota.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek” i „Mały Gość Niedzielny”.

1. Pani sołtys z Pogwizdowa zapraszana zebranie wiejskie 19 września na godz. 18.00 w Domu Ludowym.