Myśl tygodnia: Serce spokojne jest życiem dla ciała, lecz zazdrość jest zgnilizną dla kości.(Księga Przysłów 14,30)

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się, by Środki Społecznego Przekazu służyły prawdzie. Zbiórka do puszek dzisiaj przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
  1. W tym tygodniu wspominany:

– we wtorek św. męczenników Koreańskich,

– w środę św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,

– w piątek św. Ojca Pio.

1. Serdecznie zapraszamy:
  • w poniedziałek – na koronkę za dusze w czyśćcu cierpiące i spotkanie Grupy Biblijnej
  • w środę – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, szczególnie dzieci klas komunijnych wraz z rodzicami,
  • w piątek – na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia,
  • w sobotę – na modlitwę do naszych Patronów św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza. Również w sobotę APDC jedzie do Tarnowa na dzień skupienia.
  1. W środę o godz. 17:00 – zbiórka ministrantów, w czwartek o 17:00 – aspirantów
    i w piątek po Mszy św. młodzież.
  1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje złożone na tacę i na konto parafialne.
  1. Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż zarządził w całej diecezji wybory do Rady Parafialnej na 23 października. Dlatego do 15 października proszę zgłaszać kandydatów wypisując na kartce imię, nazwisko i adres. Kartkę wrzucamy do skrzynki, która będzie umieszczona obok gazet. Przy propozycji kandydata proszę kierować się zasadami wyznaczonymi przez ks. Biskupa: Członkiem Rady Duszpasterskiej może być osoba, która jest praktykującym katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych i cieszy się dobrą opinią wśród parafian. W przeciwnym razie kandydat zostanie odrzucony!!! .
  1. W sobotę o godz. 16:00 będzie Msza św. na cmentarzu wojennym na Wichrazie. Jeżeli będzie padało to Msza św. odbędzie się w świetlicy na Woli Nieszkowskiej.
  2. Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa odbędzie się w następną niedzielę.
  3. Dziękujemy za opiekę nad kościołem; na nowy tydzień proszeni są: Krystyna Dudek, Barbara Stachowicz, Barbara Wasylewicz, Józefa Majka, Ewa Wełna, Władysława Drożdż, Edyta Kukułka.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” z kolejną płytą Biblii audio i „Niedziela”.
  1. 25 września odbędzie się VIII Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Krakowa pod hasłem: „Dziecko w sercu Krakowa”.
  1. Dnia 6 października od godz. 8:30 w ośrodku zdrowia w Pogwizdowie, odbędzie się badanie wzroku z możliwością zakupu okularów.