Myśl tygodnia: Nie ma problemu w życiu, którego by nie można rozwiązać z pomocą różańca.(s. Łucja z Fatimy)
  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta, Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Dzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

1. W tym tygodniu wspominany:
  • w środę św. Wincentego a Paulo,
  • w czwartek św. Wacława, męczennika – pamiętajmy o imieninach ks. Kanonika Wacława,
  • w piątek św. Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała,
  • w sobotę św. Hieronima,

1. Serdecznie zapraszamy:
  • w poniedziałek – na koronkę za dusze w czyśćcu cierpiące,
  • w środę – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w piątek – na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia,
  • w sobotę – na modlitwę do naszych Patronów św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

1. W niedzielę rozpoczynamy miesiąc Różańca św. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i starszych. Dla dzieci będą okolicznościowe naklejki.

1. Spotkania grup:
  • poniedziałek – po Mszy św. Grupa Biblijna,
  • środę – po Mszy św. Rada Parafialna,
  • czwartek – o godz. 17:00 aspiranci, a po Mszy św. Caritas Parafialna,
  • piątek – po Mszy św. młodzież.

1. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Odpust w Sobolowie.

1. W sobotę 16 września w Tarnowie, jeden z naszych lektorów, Michał Ciężarek, został wyświęcony na ceremoniarza przez ks. biskupa. Życzymy mu wiele radości z posługi przy ołtarzu Pańskim.

1. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni zaprasza na tygodniowy Odpust, który potrwa od 1 do 7 października – program jest w gablotce. Nasza parafia jest zaproszona w poniedziałek 2 października. W tym dniu o godz. 14:30 udamy się w pieszej pielgrzymce do Matki Bożej Różańcowej w Bochni.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty; na nowy tydzień proszeni są: Dorota Tyrpa, Adam Filipski, Wioletta Wełna, Elżbieta Palej, Małgorzata Ostrowska, Stefania Obrał, Władysław Talarczyk.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Magazyn” i a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, a w zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na 2024 rok w cenie 10 zł. i kalendarze rolnicze w cenie 30 zł. Są tam również kartki na wypominki.

1. Pani z punktu aptecznego na Zawadzie prosiła o poinformowanie, że punkt będzie zamknięty od 1 października przez około dwa miesiące w związku z remontem sklepu. Prosi pacjentów o zaopatrzenie się w leki na ten okres i wykorzystanie recept rozpoczętych w tym punkcie, ze względu na to, że nie można ich kontynuować w innej aptece.