Myśl tygodnia: Nie ma problemu w życiu, którego by nie można rozwiązać z pomocą różańca.(s. Łucja z Fatimy)

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta, Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Dzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

1. W tym tygodniu wspominany:
  • we wtorek, św. Wincentego a Paulo,
  • w środę św. Wacława, męczennika – pamiętajmy o imieninach ks. Kanonika Wacława,
  • w czwartek św. Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała,
  • w piątek św. Hieronima,
  • w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

1. Serdecznie zapraszamy:
  • w poniedziałek – na koronkę za dusze w czyśćcu cierpiące,
  • w środę – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w piątek – na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia,

1. W sobotę rozpoczynamy miesiąc Różańca św., jest to również I Sobota miesiąca Najpierw będzie Msza św. i po niej różaniec. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i starszych.

1. Spotkania grup:
  • poniedziałek – po Mszy św. Grupa Biblijna,
  • czwartek – po Mszy św. lektorzy,
  • piątek – godz. 17:00 próba scholii, a po Mszy św. spotkanie młodzieży.

1. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Odpust w Sobolowie.

1. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni zaprasza na tygodniowy Odpust, który potrwa od 1 do 7 października – program jest w gablotce. Nasza parafia jest zaproszona w poniedziałek 3 października. W tym dniu udamy się w pielgrzymce pieszej do Matki Bożej Różańcowej w Bochni.

1. Od 23 do 30 października będziemy w parafii przeżywać Misje Święte. Program misji wraz z modlitwą o dobre przeżycie tych misji jest do zabrania z tyłu na stoliku. Bardzo prosimy o zapoznanie się z tym programem i skorzystać z tego świętego czasu. Zakończymy je odpustem parafialnym, który będzie 30 października.

1. Bóg zapłać wszystkim Fundatorom Stacji Drogi Krzyżowej. Wszystkie stacje zostały już ufundowane i zamówione. Natomiast prace przy ich wykonaniu zostaną rozpoczęte w zależności od pogody w najbliższym czasie. Następnie będzie budowana grota i różaniec oraz alejka koło tych stacji.

1. Część prac przy stawach parafialnych już zostały wykonane za co BARDZO DZIĘKUJEMY właścicielom firm R-Bud panu Ryszardowi Birkowskiemu i P-Bud panu Przemysławowi Birkowskiemu oraz ich pracownikom. Obecnie stawy te są napełniane wodą i będą zarybiane. Wierzymy, że z Bożą pomocą i przy życzliwości właścicieli firm R-Bud i P-Bud te prace zostaną dokończone i że te stawy będą dla nas takim miejscem rekreacji.

1. Parafialna Fundacja Jedna Rodzina z Caritas Parafialnym będą w tym roku jak w poprzednim sprzedawać przed Uroczystością Wszystkich Świętych znicze i kwiaty koło cmentarza. Sprzedaż tę będą prowadzić w soboty 22 i 29 oraz w poniedziałek 31 października.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty i ofiarę; na nowy tydzień proszeni są: Paulina Flasza, Barbara Kleszcz, Gabriela Czapla, Anna Korta, Elżbieta Czapla, Stanisława Piekarczyk, Halina Wrona.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a w zakrystii są do nabycia kalendarze zwykłe na 2023 rok w cenie 10 zł. i kalendarze rolnicze w cenie 25 zł. Koło stolika jest skrzynka do której prosimy wrzucać kandydatów do Rady Parafialnej.