Myśl tygodnia: „Jedno <Zdrowaś Maryjo> powiedziane z pobożnością wstrząsa całym piekłem”. (św. Jan Maria Vianney)

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

2. Jutro tradycyjne udajemy się do Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Wychodzimy o godz. 14:45, dlatego w naszym kościele nie będzie Różańca i Mszy św. wieczornej. Szczegółowy program odpustu w Bochni znajduje się w gablotce.

3. W tym tygodniu wspominany:

– w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu,

– we wtorek św. s. Faustynę Kowalską,

– w czwartek NMP Różańcową.

4. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci do udziału w nabożeństwach różańcowych. W środę na Mszę św. i różaniec zapraszamy dzieci z klas III z rodzicami, a w piątek młodzież z klas 7.

5. Zbiórka ministrantów i spotkanie DSM w środę o godz. 16:00. W czwartek o godz. 16:00 zbiórka aspirantów, a w piątek po Mszy św. spotkanie młodzieży.

6. W Niedzielę przypada XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Przy tej okazji będzie zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Składka przeznaczona jest na inwestycje czyli na budynek parafialny.

W niedzielę Szkoła w Pogwizdowie organizuje kiermasz na rzecz 2-letniego chorego dziecka z Bogucic.

W tym dniu również w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po każdej mszy św. będzie wystawienie i prywatna adoracja. Po sumie adoracja będzie do godziny 12:30, a później od godz. 14:00 do 15:00. Na tę godzinę zapraszamy szczególnie Róże różańcowe.

7. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty; na nowy tydzień proszeni są: Barbara Gardoń, Izabela Piekarczyk, Lucyna Piekarczyk, Dorota Piekarczyk, Dorota Kleszcz.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a w nich wiele ciekawych artykułów.