Myśl tygodnia: „Niektórzy ludzie są na tyle głupi, że myślą, iż możliwe jest życie bez Maryi. Kochaj Madonnę i odmawiaj różaniec, bo to broń przeciwko złu dzisiejszego świata. Wszystkie łaski, które daje nam Bóg spływają przez Błogosławioną Maryję”.
(święty Ojciec Pio)

1. Dzisiaj popołudniu o godz. 15:00 różaniec i Msza św.
  1. Róże Różańcowe z naszej parafii wybrały Patrona swoich Róż. Niestety w niektórych różach brakuje członków. Bardzo prosimy, aby podjąć modlitwę w tych różach, bo przecież mamy o co się modlić. Można sobie wybrać różę do której chce się należeć – lista wraz z Patronami jest w gablotce.
  1. Jutro przeżywać będziemy całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, która wyznaczona jest przez ks. biskupa w każdej parafii naszej diecezji. Wszystkich serdecznie zapraszamy, szczególnie róże różańcowe. Porządek adoracji:

7:30 – Msza św.

8:00 – Róże: św. Jana Pawła II, bł. Stefana Wyszyńskiego, św. Faustyny, św. Rity.

9:00 do 15:00 – przerwa

15:00 – Róże: św. Kingi, św. Joanny Baretty Molla, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Magdaleny, św. o. Pio,

16:00 – Róże: św. Moniki, św. Łucji, św. Józefa, św. Róży z Limy, Matki Bożej Pięknej Miłości,

17:00 – Msza św. Po Mszy św. i Różańcu modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące, następnie spotkanie Grupy Biblijnej.

1. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

– w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego,

– w sobotę – św. Teresy od Jezusa,

1. W czwartek ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:00 – zapraszamy z lampionami.
  1. W środę różaniec poprowadzą róże św. Rity i św. Magdaleny, w piątek uczniowie klas siódmych. W tym dniu szczególnie modlimy się za nauczycieli w ich święto. W sobotę różaniec poprowadzą róże św. Łucji i św. o. Pio.
  1. Spotkania grup parafialnych:

– środa godz. 16:00 – ministranci,

– piątek godz. 16:00 – schola i DSM,

– sobota po Mszy św. – młodzież.

1. Na Radzie Parafialnej został przyjęty i zatwierdzony Regulamin Cmentarza – można się z nim zapoznać jest wywieszony w gablotce i będzie na cmentarzu. Padła również propozycja, aby na pogrzebach zbierać składki z przeznaczeniem na utrzymanie cmentarza. Zwyczaj taki jest praktykowany w wielu parafiach i mamy nadzieję, że i u nas się on przyjmie.
  1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę; na nowy tydzień proszeni są: Stanisława Jaworska, Iwona Kukla, Dorota Prędki, Marzena Brzegowy, Feliks Drożdż, Jadwiga Chojecka, Tadeusz Pustułka.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Są ponadto bardzo fajne miesięczniki dla dzieci: „Mały Promyczek” dla przedszkolaków i „Promyczek Dobra” dla uczniów szkoły podstawowej w cenie 6 zł.
  1. Wszystkim, którzy pielgrzymowali do Bazyliki św. Mikołaja w Bochni wielkie Bóg zapłać za tak liczny udział. Byliśmy najliczniejsza grupą. Dziękujemy również strażakom z Woli Nieszkowskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem pielgrzymów.
  1. Stawy parafialne zostały napełnione wodą, ale prace przy nich nie są zakończone, dlatego każdy kto tam wchodzi proszony jest o zachowanie ostrożności. Wchodzimy na własną odpowiedzialność.