Myśl tygodnia: „Najlepszym sposobem na modlitwę jest różaniec”. (święty Franciszek Salezy)

1. Dzisiaj popołudniu o godz. 15.00 Różaniec i Msza św.

2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

– w poniedziałek – św. Łukasza Ewangelisty

– w środę – św. Jana Kantego,

– w piątek – św. Jana Pawła II,

3. Jutro po Mszy św. i Różańcu modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym za dusze w czyśćcu cierpiące, następnie spotkanie Grupy Biblijnej.

4. W przyszłą niedzielę Odpust Parafialny – dzień modlitwy, pojednania z Bogiem i bliźnimi, czas naszego uświęcenia. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00. Kazanie wygłosi Ks. dr Józef Partyka psycholog, prezes Fundacji Auxilium, która prowadzi Poradnię Specjalistyczną i Telefon Zaufania Arka. Codziennie spowiadamy pół godziny przed Mszą św. wieczorną i w czasie różańca – zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed odpustem. Zapraszamy na sumę dzieci komunijne w białych strojach, dzieci do sypania kwiatów. Bardzo proszę przygotować wszystkie feretrony i sztandary i wziąć je na procesję.

5. W środę po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego, oraz próba śpiewu scholii przed odpustem.

6. W czwartek o godz. 16.00 zbiórka aspirantów, a po Mszy świętej ministrantów i lektorów.

7. W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieży.

8. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje.

9. Dziękujemy panu Janowi Kleszcz za wykonanie dodatkowych okien do zakrystii. Bardzo dziękujemy panom: Zbigniewowi Reczek, Wiesławowi Sosnowiec, Leszkowi Stachowicz i Grzegorzowi Panczykowskiemu za wykonaniu elewacji na budynku parafialnym. Od przyszłej niedzieli będą już czynne toalety przy tym budynku.

10. W następną sobotę od 9:00 do 15:00 Panie z Caritasu będą sprzedawać znicze przed cmentarzem.

11. Dziękujemy za opiekę nad kościołem; na nowy tydzień przed odpustem proszeni są:

Grupa I: Grażyna Mroczek, Aneta Ochel, Elżbieta Trzaska, Maria Stożek, Bogusława Brzegowy, Bożena Gawąd, Stanisław Korta

Grupa II: Monika Węgrzyn, Wanda Węgrzyn, Zdzisław Gajewski, Józefa Lech, Agnieszka Rodzaj, Krystyna Gawąd, Joanna Kowalczyk

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.