Myśl tygodnia: „ Biblia jest podobna do Boga. Nie pozwala, by ją poznawano i zgłębiano do samego dna. Nie bój się. Nie musisz rozumieć. Biblię wystarczy kochać i czytać. Resztę swoim słowem zrobi Bóg”.  (Roman Brandstaetter)

1. W tym tygodniu przeżywamy następujące wspomnienia:

– poniedziałek – św. Franciszka Salezego, bp.,

– wtorek – święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła,

– środa – św. Tymoteusza i Tytusa, bpów,

– piątek – św. Tomasza z Akwinu, dok. Kościoła.

– sobota – święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

2. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym.

3. We wtorek przypada 8 rocznica święceń biskupich, ks. bp. Stanisława Salaterskiego.

4. Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a w sobotę do św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

5. Bóg zapłać panu Marcinowi Wasylewicz za zrobienie monitoringu koło kościoła, domu parafialnego i plebanii.

6. Jak już było mówione na zakończenie starego roku, Rada Parafialna ustaliła, że na utrzymanie kościelnego i organisty z każdego numeru trzeba złożyć po 100 zł. Bardzo prosimy, aby tę kwotę złożyć w podpisanej kopercie.

7. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Magdalena Wilk, Teresa Buda, Marta Broszkiewicz, Wiesław Buda, Renata Smoter, Anna Pyrlik, Teresa Wełna.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci z dwustronną zawieszką na klamkę i „Niedziela” z ciekawymi artykułami, np.: Jak czytać Pismo Święte, aby zmieniało nasze życie?