Myśl tygodnia: „Drugi człowiek istnieje po to, aby okazać mu miłość, którą masz od Boga”. (święta Katarzyna ze Sieny)

1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który pięknie łączy się z naszymi parafialnymi Misjami. Poprowadzi je ks. Stanisław Sowiński, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Dziękujemy Bogu za łaskę wiary dlatego chciejmy korzystać z tego świętego czasu, przez liczny udział w nabożeństwach i przez wsłuchiwanie się w Słowo Boże, kierowane do nas przez ks. Stanisława. Jest to również czas rekolekcji szkolnych dla uczniów naszych szkół, którzy mają swoje nauki w ramach lekcji, za co serdecznie dziękujemy Dyrekcji z Pogwizdowa i Nieszkowic Wielkich. Szczegółowy program Misji mamy w domach, ale przypominamy, że dzień spowiedzi jest w środę. Skorzystajmy z tej łaski przed naszym Odpustem Parafialnym i Wszystkimi Świętymi. Misje te zakończymy Odpustem w przyszłą Niedzielę. Suma odpustowa będzie o godz. 11:00, na którą zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci komunijne, dzieci sypiące kwiaty. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w tym tygodniu będą wyjątkowo o 16:30.

3. W piątek liturgiczne święto naszych Patronów – św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza. Po Mszy świętej dla chorych udamy się z Panem Jezusem do tych osób, które nie mogą przyjść do kościoła. Prosimy zapisywać chorych w zakrystii.

4. Panie z Caritasu będą sprzedawać znicze przed cmentarzem w sobotę od 9:00 do 15:00.

5. Próba scholi przed odpustem, w sobotę o godz. 15:00.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, za kwiaty; na nowy tydzień proszeni są:
Grupa I. Bogusława Michałek, Zofia Bacik, Danuta Piekarczyk, Ewelina Brzegowy, Maria Janeczek, Marta Parwa, Elżbieta Korta.

Grupa II. Barbara Łyszczarz, Wanda Chojecka, Barbara Szewczyk, Elżbieta Michniak, Zofia Rudka, Stanisława Mikulska, Barbara Rudka, Marta Rudka, Danuta Pietroń, Alicja Porabik.

7. Dzisiaj w całej diecezji tarnowskiej, odbywają się wybory do Rady Parafialnej. Przypominamy, że do urny, która znajduje się przy wejściu do kościoła wrzucamy kartki z dwoma nazwiskami.

8. Z racji Misji świętych można sobie nabyć obrazek z naszymi Patronami, które pod chórem rozprowadza nasza Fundacja Jedna Rodzina i Caritas Parafialna, w cenie 40 zł.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Niedziela”.