Myśl tygodnia: „Drugi człowiek istnieje po to, aby okazać mu miłość, którą masz od Boga”. (święta Katarzyna ze Sieny)

1. Przeżywamy Odpust Parafialny. Módlmy się za siebie wzajemnie, abyśmy dostąpili darowania kary za grzechy już odpuszczone, prośmy również przez wstawiennictwo naszych Patronów o umocnienie naszej wiary, o Boże błogosławieństwo dla wszystkich Parafian i oddalenie pandemii.

Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. dr Józefowi – który prowadzi Poradnię Specjalistyczną i Telefon Zaufania Arka – za skierowane do nas słowo Boże, pełne pokrzepienia i umocnienia.

2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny; dziękujemy za łaskę wiary, a naszą modlitwą i ofiarą wspomagamy dzieło ewangelizacji. Pamiętajmy w modlitwie o naszym misjonarzu, ks. Bronisławie.

3. W poniedziałek po Mszy św. i Różańcu modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, następnie spotkanie Grupy Biblijnej.

4. W środę po Mszy św. próba śpiewu scholii.

5. W czwartek liturgiczne święto naszych Patronów, zapraszamy na Mszę św. rano i wieczorem z różańcem. O godz. 16.00 zbiórka aspirantów, a po Mszy świętej ministrantów i lektorów.

6. W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieży.

7. Panie z Caritasu będą sprzedawać znicze przed cmentarzem w sobotę od 10:00 do 16:00, a w Niedzielę po każdej Mszy św.

8. W Niedzielę zakończenie nabożeństw różańcowych.

9. Spowiadamy codzienne pół godziny przed Mszą św. i w czasie różańca.

10.  Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli nam uroczyście przeżyć dzisiejszy odpust parafialny: panu kościelnemu, panu organiście, śpiewającym pieśni, dziewczynom ze scholi parafialnej, ministrantom, lektorom, Ochotniczej Straży Pożarnej, pani Szafraniec za udekorowanie kościoła i niosącym Panie z Caritasu będą sprzedawać znicze przed cmentarzem feretrony i sztandary.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą uroczystość, za kwiaty; na nowy tydzień proszeni są: Halina Stokłosa, Agnieszka Stokłosa, Janina Durok, Zofia Noskowicz, Agnieszka Noskowicz, Stanisław Mucha, Małgorzata Łagos.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a w zakrystii kalendarze.