Myśl tygodnia: „W studiowaniu prawd wiary szukamy Boga, w modlitwie Go znajdujemy”.

 

 1. Przeżywamy Odpust Parafialny. Módlmy się za siebie wzajemnie, abyśmy przez wstawiennictwo naszych Patronów – św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza otrzymali Boże błogosławieństwo dla siebie i wszystkich Parafian. Wczoraj zakończyliśmy Misje święte, dlatego bardzo dziękuję najpierw Panu Bogu, że dał nam tak piękne dni na ten święty czas, że mogliśmy w tych misjach uczestniczyć, że mogliśmy się wsłuchiwać w Słowo Boże kierowane do nas przez księdza misjonarza – ks. Stanisława. Dlatego składamy serdeczne Bóg zapłać Stanisławowi – za kierowane do nas słowo Boże, pełne pokrzepienia i umocnienia, poparte licznymi przykładami z życia wziętymi. To nie było słowo tylko naukowe ale takie od serca poparte przykładami i życiowym doświadczeniem. Dziękujemy również za dzisiejsze słowo skierowane do nas podczas odpustu ku czci naszych świętych Patronów. Bardzo dziękuję i Wam Drodzy Parafianie za wasz liczny udział w nabożeństwach podczas tych Misji świętych i podczas dzisiejszego Odpustu Parafialnego. Dziękuję również wszystkim przybyłym Gościom na dzisiejszą Uroczystość.
 2. W poniedziałek od 9:00 do 15:00 Panie z Caritasu będą sprzedawać znicze i kwiaty przed cmentarzem.
 3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych: Msze św. jak w każdą Niedzielę z wyjątkiem Mszy św. popołudniowej. Będzie ona na cmentarzu o godz. 14.00 z różańcem za Zmarłych. Składka na cmentarzu będzie przeznaczona na wywóz śmieci.
 4. Tradycyjnie na cmentarzu nasz kleryk z lektorami, będą zbierać ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 5. W środę odchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. połączone z wypominkami o godz. 7.30, 15.30, a o 16.30 Różaniec i Msza św.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada. Jesteśmy po spowiedzi misyjnej ale gdyby ktoś chciał skorzystać ze spowiedzi to będzie w czwartek – połączona z Adoracją Najświętszego sakramentu – i w piątek od godz. 16.00.
 7. W sobotę będzie „Bal Wszystkich Świętych” dla dzieci ze szkoły podstawowej, z przedszkola i młodszych. Najpierw będzie Msza św. o godz. 16:00, następnie procesja na cmentarz, a później poczęstunek i zabawa w nowym domu parafialnym do godz. 19:30.
 8. W Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Dziękujemy za solidne posprzątanie kościoła oraz jego otoczenia na dzisiejszą uroczystość; na nowy tydzień proszeni są: Danuta Buda, Józefa Kawalerczyk, Małgorzata Wełna, Stanisława Smoter, Krystyna Smoter, Marzena Fabijan, Józefa Kaliciak.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, mały „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
 11. W niedzielę 23 października zostały przeprowadzone wybory do nowej Rady Duszpasterskiej. Na tablicy ogłoszeń można zobaczyć protokół z liczbą głosów oddanych na poszczególnych kandydatów. Spotkanie nowej Rady Duszpasterskiej oraz jej zaprzysiężenie odbędzie się w piątek po Mszy św. na plebani.

 

Skład Rady Duszpasterskiej w parafii św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza
w Pogwizdowie na lata 2022 – 2027

I. Z wyboru

 Z Pogwizdowa:

 1. Kazimierz Broszkiewicz
 2. Józef Wetula

Z Zawady:

 1. Ryszard Birkowski
 2. Barbara Łyszczarz
 3. Jan Buda

Z Nieszkowic Wielkich:

 1. Małgorzata Janiczek

Z Woli Nieszkowskiej:

 1. Elżbieta Ciemała
 2. Andrzej Oleksy

II. Z nominacji

 1. Krzysztof Wasylewicz

III. Z urzędu

 1. Ryszard Zaczek – pełniący obowiązki kościelnego
 2. Tomasz Gomulec – pełniący obowiązki wikariusza w parafii
 3. Józef Potoniec – przewodniczący Rady Duszpasterskiej