Myśl tygodnia: „Dla nas po Bogu największa miłość to Polska! Musimy po Bogu dochować wierności przede wszystkim naszej Ojczyźnie”. (Kard. Stefan Wyszyński)

1. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych, zapraszamy na wypominki i Msze św. wieczorne. Jutro o 16.30 modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym połączona z wypominkami, a przez cały tydzień wypominki 15 minut przed Mszą św. Po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.

2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:

– wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– środa – św. Leona Wielkiego – papieża,

– czwartek – św. Marcina z Tours – biskupa,

– piątek – św. Jozafata – biskupa,

– sobota – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

3. We wtorek zbiórka aspirantów o godz. 16.00, a o 19.00 próba scholii w kościele.

4. W środę po Mszy św. serdecznie zapraszamy na muzyczno-słowne Wypominki Narodowo-Listopadowe z okazji Święta Niepodległości. Wypominki te zostały przygotowane i będą wykonane przez naszą młodzież i dzieci.

5. W czwartek Święto Niepodległości. Modlimy się za naszą Ojczyznę – zapraszamy na Msze św. o 7:30 i wieczorem o 17.00.

6. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a w sobotę do św. Szymona i Juty Tadeusza.

7. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje.

8. Przyszła niedziela to również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Jest to też Dzień Ubogich.

9. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty; na nowy tydzień proszeni są: Teresa Woźniak, Stanisława Tabor, Agnieszka Miśkowicz, Zdzisława Szafraniec, Teresa Kuchnik, Dorota Kulas, Stanisława Czekaj.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii są do nabycia jeszcze kalendarze rolnicze i kalendarze ścienne.

11. Małżonków, zwłaszcza młodszych, zachęcamy do włączenia się w kręgi Domowego Kościoła. Są one wspaniałą formą budowania silnej więzi małżeńskiej opartej na wierze i wsparciu innych małżeństw. Chętnych małżonków zapraszamy na wstępne spotkanie, które odbędzie się w kościele św. Pawła Apostoła w Bochni, 14 listopada o godz. 18.00. Gościem specjalnym będzie bp Artur Ważny.