Myśl tygodnia: „Śmierć nie jest końcem ale początkiem, początkiem życia wiecznego, które Pan obiecał swoim sługom…”. (św. Jan Paweł II)

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ubogich pod hasłem: „Chrystus dla was stał się ubogim”. Z zakrystii można zabrać torbę charytatywną i wypełnić ją artykułami spożywczymi lub przemysłowymi, a następnie za pośrednictwem parafialnej caritas – przekazać najbardziej potrzebującym. Zaś akcja „chlebki miłosierdzia” będzie prowadzona w I. Niedzielę Adwentu tj. 27 listopada.

2. Dzisiaj przeżywamy również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

3. Przez cały tydzień zapraszamy na wypominki o godz. 16:30 i Msze św. wieczorne. Jutro o 16:30. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym połączona z wypominkami. Po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.

4. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
– czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej,
– piątek – bł. Karoliny Kózkówny,

5. W środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

6. Nabożeństwa:
– piątek – do Bożego Miłosierdzia,
– sobota – do św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

7. Spotkania grup parafialnych:
– środa – godz. 16:00 – ministranci,
– czwartek – godz. 16:00 – Kolędnicy Misyjni, a po Mszy św. Caritas Parafialna,
– piątek – po Mszy św. – młodzież.

8. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jako ostatnia niedziela roku liturgicznego.

9. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty; na nowy tydzień proszeni są: Beata Buczek, Franciszek Parwa, Stanisław Gajek, Małgorzata Gajek, Stanisława Małecka, Małgorzata Broszkiewicz, Irena Pilch.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” z płytą CD i „Niedziela”.

11. Sołtysi informują, że będą zbierać IV ratę podatku:
– Wola Nieszkowska – poniedziałek od godz. 16:00 do 19:00 w świetlicy,
– Nieszkowice Wielkie – wtorek od godz. 9:00 do 10:00 w świetlicy a od 16:00 u sołtysa.