Myśl tygodnia: „Śmierć nie jest końcem ale początkiem, początkiem życia wiecznego, które Pan obiecał swoim sługom…”. (św. Jan Paweł II)

1. Dzisiaj obchodzimy ustanowiony przez papieża Dzień Ubogich. Po Mszy św.
w zakrystii można nabyć „chlebki miłosierdzia” a ofiary przy tej okazji składane zostaną przeznaczone na pomoc ubogim. Dziś przeżywamy również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dlatego zbiórka do puszek jest na Kościół w potrzebie.

2. Jutro o 16:30. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym połączona z wypominkami. Po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.

3. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:

– środa – św. Elżbiety Węgierskiej,

– czwartek – bł. Karoliny Kózkówny,

– sobota – św. Rafała Kalinowskiego.

4. W środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św., a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas 8.

5. W środę o godz. 16:00 spotkanie DSM, w piątek o godz. 16:00 zbiórka aspirantów a po Mszy św. spotkanie młodzieży.

6. W sobotę nabożeństwo do św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza. Natomiast o godz. 19.00 w parafii św. Mikołaja w Bochni, rozpocznie się 36 Światowy Dzień Młodzieży – 16 Synaj w Okręgach. Hasłem spotkania będą słowa: „Wstań. Ustanowiłem cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”. Zachęcamy młodzież naszej parafii do udziału w tym spotkaniu.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jako ostatnia niedziela roku liturgicznego.

8. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pomocy migrantom, Biskup Tarnowski zwraca się z prośba o włączenie się do zbiórki środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju. Zbiórka do puszek będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę, 21 listopada.

9. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za kwiaty; na nowy tydzień proszeni są: Mieczysław Marszałek, Małgorzata Węgrzyn, Elżbieta Okraska, Janina Międlar, Wanda Comber, Justyna Węgrzyn, Maria Kleszcz.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.