Myśl tygodnia: „Choć nieraz trzeba długo czekać na skuteczność naszych modlitw, nie wolno wątpić. Trzeba wierzyć, ufać i cierpliwie czekać”. (Kard. Stefan Wyszyński)

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św.

2. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym,
a później spotkanie Grupy Biblijnej.

3. W środę o godz. 16.00 spotkanie DSM i rozpoczęcie kursu lektorskiego dla kandydatów.

4. Droga Krzyżowa we czwartek dla dzieci, a w piątek dla wszystkich.

5. W piątek uroczystość św. Józefa. Dodatkowa Msza św. rano o 6:30. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Wioletta Wilk, Elżbieta Łyszczarz, Małgorzata Buzowska, Krystyna Dudek, Barbara Stachowicz.

7. Za ofiary składane przy okazji sprzątania zostały zakupione, oprócz środków czystości, świece na ołtarz z wizerunkami naszych Patronów św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza. Zostały również zakupione obrusy na ołtarze: na Wielki Post (które są założone) i na Wielkanoc.

8. Bóg zapłać panom, którzy pracowali przy obcinaniu drzew. Te prace wczoraj zostały zakończone.

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem Rada Rodziców i Szkolne Koło Wolontariatu w Pogwizdowie, w ramach Kiermaszu Świątecznego będą sprzedawać ciasta i stroiki świąteczne. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczą na leczenie Marcelka Kubali z Jadownik. Również panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Nieprześni będą rozprowadzać swoje ciasta na ten sam cel.

Przy tej okazji pragnę jeszcze raz zaprosić was Drodzy Parafianie na spotkanie Caritasu w środę, zaraz po Mszy św. Przyjdźcie posłuchać na czym polega działalność takiej grupy i się zastanowicie, czy chcecie w takiej grupie być czy nie. To spotkanie nie jest zobowiązujące. Zapraszam.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.