Myśl tygodnia: „ Przez Najświętszą Maryję Pannę przyszedł Jezus Chrystus na świat i przez Nią też chce w świecie panować. ”. ( św. Ludwik Grignion de Montfort)

1. W tym tygodniu przeżywamy następujące wspomnienia:
  • poniedziałek – święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie,
  • środa – wspomnienie św. Jana Bosko, prezb,

1. Serdecznie zapraszamy:
  • w poniedziałek – na koronkę za dusze w czyśćcu cierpiące,
  • w środę – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

1. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św.
    o 7:30 i 17.00, na każdej Mszy poświęcenie gromnic, składka na zakony klauzurowe.
    W zakrystii można sobie nabyć gromnicę w cenie 15 zł.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00, w czwartek połączona z adoracją. W I piątek odwiedzamy chorych z Komunią św. od godz. 9.00.

1. W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

1. Spotkania grup:
  • poniedziałek – po Mszy św. Grupa Biblijna,
  • środa – o godz. 16:00 zbiórka ministrantów,
  • piątek – po Mszy św. Grupa Młodzieżowa.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Paulina Flasza, Elwira Strach, Stanisława Piekarczyk, Gabriela Czapla, Sabina Widełka, Elżbieta Czapla, Anna Korta.

1. Zgodnie z zaleceniami komisji biskupiej podczas wizytacji naszej parafii w 2019 roku w najbliższym czasie zostanie wyburzona organistówka. Dlatego jest ona dzisiaj otwarta, można ją zobaczyć od wewnątrz. Gdyby ktoś był zainteresowany zabraniem sobie drewna z dachu – proszę się zgłosić.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, i „Niedziela” z ciekawymi artykułami.

1. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1,5% podatku na cele realizowane przez Caritas. Na stoliku z tyłu są do zabrania ulotki Caritasu.