„Codziennie mówię Bogu, jaki jest cudowny.
A im częściej to robię, tym więcej cudów On mi ukazuje.”
Phil Bosmans

Drodzy Uczniowie, Studenci, drodzy Nauczyciele, Rodzice i wy wszyscy Parafianie. Rozpoczynamy kolejne w naszym życiu wakacje i urlopy, bo każdemu należy się odpoczynek. Sam Pan Jezus w Ewangelii mówił: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” (Mt 11,28) A w innym miejscu, gdy Apostołowie wrócili z głoszenia Dobrej Nowiny, rzekł: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco!” (Mk 6,31) Dlatego rozpoczynając wakacje, „idźmy” odpocząć, bo ostatnie miesiące nauki i pracy były wyjątkowe i nietypowe. Wymagały od każdego z nas otwartości na zmiany. Wyzwaniem stała się codzienność, która była nieoczekiwana i czasem pełna trudności, obaw i leku. 

Dlatego cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody wakacyjnej, urlopowej. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na plażach, w górach i nad jeziorami. Jednak nigdy nie zapominajcie o Panu Bogu, gdziekolwiek będziecie. Zatem wszystkim wyruszającym na wakacje, pragnę przypomnieć tym starszym i młodszym, o 10 przykazaniach wakacyjnych: 

1. Pożegnaj się serdecznie z rodzicami i najbliższymi, ale nie z Bogiem; 

2. Nie zapomnij plecaka, a w nim różańca, Biblii i modlitewnika; 

3. Zabierz ze sobą dobre buty, abyś w czasie wakacji doszedł do kościoła; 

4. Rozmawiaj dużo nie tylko z ludźmi, ale i z Bogiem – po prostu, módl się!; 

5. Kieruj się zawsze w drodze kompasem i przykazaniami Bożymi, a nie zbłądzisz; 

6. Miej zawsze syty żołądek, a nigdy puste serce: przystępuj często do Komunii Świętej; 

7. Nałóż przed słońcem ciemne okulary, ale nie zasłoń sobie przypadkiem Boga; 

8. Nie śmieć na postojach, ani we własnej duszy; 

9. Nie rzucaj w drodze kamieniami albo wulgaryzmami, ale serdecznym uśmiechem; 

10. Po wakacjach wróć zdrowy, lepszy i koniecznie zgłoś się na katechizację oraz systematyczne spotkania z Bogiem we Mszy Świętej.

Wszystkim życzę udanych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Wierzę, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

Ruszajcie z Panem Bogiem.
ks. Proboszcz