Myśl tygodnia: Nie ma problemu w życiu, którego by nie można rozwiązać z pomocą różańca.(s. Łucja z Fatimy)

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta, Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Dzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Po Mszy św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odśpiewamy Suplikacje jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa.

Po każdej Mszy św. liczymy wiernych uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św.

2. W tym tygodniu wspominany:

– we poniedziałek, św. Wincentego a Paulo,

– we wtorek św. Wacława, męczennika – pamiętajmy o imieninach ks. Kanonika Wacława,

– w środę św. Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała,

– w czwartek św. Hieronima,

– w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

– w sobotę św. Aniołów Stróżów.

3. Od piątku Msze św. wieczorne będą o godz. 17.00.

4. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, a później spotkanie Grupy Biblijnej. W środę o godz. 17.00 zbiórka lektorów.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17:00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, a w piątek od godz. 16.00.
Do chorych udamy się od godz. 9.00.

6. W piątek rozpoczynamy miesiąc Różańca św. Najpierw będzie Msza św. i po niej różaniec. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i starszych.

7. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

8. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę; na nowy tydzień proszeni są: Maria Mach, Ewa Łapicz, Agata Piekarczyk, Zofia Rudka, Barbara Bienias.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

10. Od 1 października w kinach można oglądać znakomity film pt. „Fatima”, opowiadający historię objawień Matki Bożej.

11. Pani sołtys z Pogwizdowa informuje, że w poniedziałek o godz. 18.00. w Domu Ludowym odbędzie się zebranie w sprawie środków Funduszu Sołeckiego.