Myśl tygodnia: „Przyszliśmy na świat, by miłować. Żyjemy, by miłować. Umieramy, by miłować jeszcze bardziej”.

1. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, później spotkanie Grupy Biblijnej. W tym dniu ks. biskup Andrzej Jeż obchodzi swoje imieniny, obejmijmy go swoimi modlitwami.

1. W środę spotkanie DSM o godz. 17:00 a po mszy św. zbiórka lektorów.

1. Bóg zapłać:

– rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za ufundowanie kompletu obrusów na ołtarze,

państwu Elżbiecie i Stanisławowi Buda za ofiarowanie róż przed kościół i przed plebanię,

jednej rodzinie za ufundowanie pelerynek maryjnych do noszenia figury Matki Bożej podczas nabożeństw Fatimskich,

– za składkę na inwestycje.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Mieczysława Stróg, Helena Grzywacz, Kinga Kleszcz, Halina Kmiecik, Bogusława Kmiecik, Magdalena Kaim, Lucyna Janiczek.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”
    i „Niedziela”.

1. Sołtys z Woli Nieszkowskiej informuje, że będzie zbierał podatek 16 maja w świetlicy w Woli Nieszkowskiej od 16:00 do 20:00.

1. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni prowadzi zapisy do szkoły dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 roku życia. Przesłuchania do szkoły odbędą się w dniach 25-27 maja br. Wnioski o przyjęcie można składać do 24 maja 2022 r. Dodatkowych informacji udziela sekretariat Szkoły Muzycznej.

1. Urząd Gminy Bochnia przypomina o obowiązku złożenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków – deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Dotyczy to domów mieszkalnych, budynków gospodarczych, lokali usługowych, przemysłowych, budynków użyteczności publicznej itp. Deklaracje należy złożyć do 30 czerwca 2022 r. Więcej informacji na afiszu w gablotce.