Myśl tygodnia: „Mową Boga, którą człowiek najłatwiej pojmuje, jest cierpienie”.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. Przypominamy, że w związku z pandemią, możemy uczestniczyć we Mszy św. i Gorzkich Żalach za pośrednictwem transmisji internetowej z naszego kościoła, lub za pośrednictwem telewizji czy radia. W kościele może być 18 osób.

2. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym,
a później spotkanie Grupy Biblijnej.

3. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia czyli duchowa adopcja dziecka poczętego. Również i w naszej wspólnocie odbędzie się na wieczornej Mszy św. dla chętnych duchowa adopcja. Do takiej adopcji może przystąpić każdy. Należy wypowiedzieć formułę przyrzeczenia Duchowej Adopcji i od tego dnia przez 9 kolejnych miesięcy, czyli tyle, ile rośnie dziecko pod sercem matki, każdego dnia należy odmawiać jedną tajemnicę różańcową (Ojcze Nasz i 10 Zdrowaś Mario), oraz odmówić w intencji dziecka i jego rodziców specjalną modlitwę.

4. Droga Krzyżowa we czwartek dla dzieci, a w piątek dla wszystkich.

5. Ze względu na pandemię, nie będzie spowiedzi dekanalnej – podobnie jak przed świętami Bożego Narodzenia – codziennie spowiadamy przed Mszą św. wieczorną, a od czwartku do soboty będzie dodatkowa Msza św. o 15.00, adoracja w ciszy do Mszy św. wieczornej z możliwością spowiedzi św., – zachęcamy i zapraszamy.

6. W środę spotkanie Caritasu po Mszy św.

7. W czwartek spotkanie Rady Parafialnej o godz. 18.00.

8. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, na sumie tradycyjnie poświęcenie palm.

9. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje złożone na tacę i wpłacone na konto parafialne.

10. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Barbara Wasylewicz, Józefa Majka, Ewa Wełna, Władysława Drożdż, Edyta Kukułka.

11. Bóg zapłać panu Mirosławowi Ochel za naprawienie kontenera na śmieci przy cmentarzu, a panu Zbigniewowi Fabijan za przywiezienie tego kontenera.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela” z ciekawymi artykułami, np. „14 medytacji o Drodze Krzyżowej Pana Jezusa”.