Myśl tygodnia: Mową Boga, którą człowiek najłatwiej pojmuje, jest cierpienie

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. Od jutra przechodzimy na czas letni i Msze św. popołudniowe będą o godz. 18:00.

2. Serdecznie zapraszamy:
 w poniedziałek – na modlitwę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym,
 w środę – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 w czwartek i piątek – na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30.
 w sobotę – na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

3. Spotkania grup:
– poniedziałek – po Mszy św. Grupa Biblijna,
– czwartek – po Mszy św. ministranci,
– piątek – po Mszy św. Grupa Młodzieżowa,
– sobota – o godz. 16:00 Caritas.

4. W tym tygodniu przypada I sobota. W tym dniu w naszej parafii będzie spowiedź przedświąteczna w godzinach od 10:30 do 18:00 z przerwami od 12:00 do 14:30 i od 16:30 do 17:00 – zapraszamy.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa:
– na sumie tradycyjnie poświęcenie palm i procesja, po Mszy św. konkurs palm,
– na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. W przyszłą niedzielę Fundacja Parafialna Jedna Rodzina i Caritas będą prowadzić kiermasz przedświąteczny z różnymi dekoracjami świątecznymi, małymi palmami i ciastem. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w przygotowaniu tych dekoracji oraz upieczeniu ciasta.

7. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Elżbieta Okraska, Bożena Łacny, Agata Cąber, Justyna Węgrzyn, Czesława Węgrzyn, Ryszard Fabijan, Marta Data.

8. Bóg zapłać panu Zbigniewowi Fabijan za wykonanie podstawy pod krzyż i pod figurę Chrystusa Zmartwychwstałego na święta wielkanocne oraz jednej rodzinie za ofiarowany do kościoła kwiat.

9. Budynek parafialny jest już gotowy do użytku, dlatego można go będzie również wynajmować na różne uroczystości okazjonalne. Zachęcamy do korzystania z tego budynku.

10. Za ogrzewanie kościoła tej zimy zapłaciliśmy 10 204 zł.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Extra Gość Niedzielny” i „Niedziela”.