Myśl tygodnia: „Przyszliśmy na świat, by miłować. Żyjemy, by miłować. Umieramy, by miłować jeszcze bardziej”.

1. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, później spotkanie Grupy Biblijnej.

2. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli. W tym dniu ks. biskup ordynariusz Andrzej Jeż obchodzi swoje imieniny, obejmijmy go swoimi modlitwami.

3. Od poniedziałku do środy szczególnie modlimy się o urodzaje i dobrą pogodę. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych.

4. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego, szczególnie zapraszamy młodzież klas 7 i 8 przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania, które będzie u nas 31 maja o godz. 15:30.

5. W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Renata Babicz, Bożena Roman, Sowa Bogusława, Małgorzata Durak, Jadwiga Wawrzonek, Ewa Oliwa, Grażyna Wełna.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

8. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 21 maja 2023r. (niedziela) na terenie SP w Pogwizdowie. W programie: od 15:00 do 16.00 – występy przedszkolaków oraz uczniów z okazji Dnia Mamy i Taty, a od 16.00 – atrakcje dla dzieci i dorosłych: Szczegóły na afiszu w gablotce.

9. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni prowadzi zapisy do szkoły dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 roku życia. Przesłuchania do szkoły odbędą się w dniach 24-26 maja br. Wnioski o przyjęcie można składać do 23 maja. Również Szkoła Muzyczna I Stopnia w Sobolowie ogłasza zapisy. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablotce.

10. Zakład kominiarski zawiadamia, że w dniach od 15 do 19 maja będą sprawdzane przewody kominowe.