Myśl tygodnia: „Przyszliśmy na świat, by miłować. Żyjemy, by miłować. Umieramy, by miłować jeszcze bardziej”.

1. Dzisiaj Szkoła w Pogwizdowie zaprasza na Piknik Rodzinny na godz. 16:00. Szczegóły na afiszu w gablotce.

1. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, później spotkanie Grupy Biblijnej.

1. Od poniedziałku do środy szczególnie modlimy się o urodzaje i dobrą pogodę.

1. W środę spotkanie kandydatek do DSM o godz. 17:00. Po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego.

1. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego, szczególnie zapraszamy młodzież klas 7 przygotowującą się do bierzmowania.

1. W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Zarząd Hospicjum w Bochni serdecznie dziękuje za ofiary przekazane do puszek, zebrano 2377 zł.

1. Przypominamy o ofiarach za posługę pana kościelnego i pana organisty. Dotąd te ofiary złożyło zaledwie 40 % parafian. Prosimy o sumienne podejście do tego obowiązku.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Agnieszka Mikulska, Renata Zięć, Barbara Cyz, Stanisława Węgrzyn, Anna Wetula, Władysława Zięć, Urszula Wełna.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i  „Niedziela”.

1. Przy domu parafialnym została założona instalacja fotowoltaiczna. Całość instalacji została ufundowana przez pewnego darczyńcę – za co mu składamy wielkie Bóg zapłać. Nasz wkład to konstrukcja pod instalację, która kosztowała 2500 zł.

1. Wójt Gminy Bochnia informuje o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wnioski do projektu należy składać w Urzędzie Gminy do 20 czerwca 2022 r.