Myśl tygodnia: „Nasza miłość do bliźnich i szacunek dla nich jest miarą miłości Boga”.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od środy do niedzieli kwartalne dni o ducha pokuty.

1. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym, a później spotkanie Grupy Biblijnej.

1. We wtorek po Mszy św. spotkanie grupy młodzieżowej.

1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa – modlitwą, obrzędem posypania głów popiołem i postem ścisłym rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. o 7.30, 9.00 i 17.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia, jako nasza jałmużna. Przypominamy, że tego dnia obowiązuję post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (dla osób od 18 do 60 roku życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do końca życia).

1. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki.

Droga Krzyżowa:

• w czwartki o 16:30 dla dzieci,
  • w piątki również o 16:30 dla wszystkich, po niej Msza św.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00. Nabożeństwo to będziemy rozpoczynać Koronką do Bożego Miłosierdzia prosząc o pokój na świecie.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Anna Trojan, Stanisława Jaworska, Iwona Kukla, Joanna Hojda, Feliks Drożdż, Dorota Prędki, Tomasz Chojecki.

1. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Ekstra Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz inne ciekawe czasopisma.

1. Kurs Przedmałżeński w parafii św. Pawła Apostoła w Bochni odbędzie się w dniach od 08 – 10 marca 2024 r. Spotkania rozpoczną się w piątek o 18.00 i potrwają w sobotę od 9.00 do 19.00 oraz w niedzielę od 9.00 do 12.00. Zapisy w kancelarii parafialnej św. Pawła Apostoła.