Myśl tygodnia: „Nasza miłość do bliźnich i szacunek dla nich jest miarą miłości Boga”.

1. Przed kościołem nasza Fundacja Jedna Rodzina, Caritas Parafialna i Wolontariat Szkolny rozprowadzają ciasto z którego dochód przeznaczony jest na pomoc chorym z naszej parafii.

1. Jak słyszeliśmy w komunikacie Ks. Biskupa, dziś i w Środę Popielcową będzie zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od środy do niedzieli kwartalne dni o ducha pokuty.

1. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym, a później spotkanie Grupy Biblijnej.

1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa – modlitwą, obrzędem posypania głów popiołem i postem ścisłym rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. o 7.30, 15.30 i 17.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia, jako nasza jałmużna. Przypominamy, że tego dnia obowiązuję post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (dla osób od 18 do 60 roku życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do końca życia).

1. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. Dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki.

Droga Krzyżowa:

w czwartki o 16:30 dla dzieci,

– w piątki również o 16:30 dla wszystkich, po niej Msza św.

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00. Nabożeństwo to będziemy rozpoczynać Koronką do Miłosierdzia Bożego prosząc o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź
    w czwartek i piątek od godz. 16.00.

1. W przyszłą niedzielę zmian tajemnic różańcowych.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Barbara Wójcik, Małgorzata Śliwa, Edyta Popiołek, Elżbieta Gawlik, Urszula Rajca, Marta Rajca, Danuta Korta.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz inne ciekawe czasopisma.