Myśl tygodnia: „Im ciemniej wokół nas, tym szerzej musimy otwierać nasze oczy na światło z nieba”.    (św. Edyta Stein)

1. Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Roraty – czyli uroczysta Msza św. adwentowa ku czci Matki Bożej będzie codziennie o godz. 17:00, przed roratami o 16:40 śpiewamy Godzinki. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, szczególnie dzieci z lampionami. Dzieci będą otrzymywać naklejki, a z wykonanych przez siebie serduszek oraz ozdób na których napiszą swój dobry uczynek, będzie losowana figurka Dzieciątka Jezus, którą na jeden dzień zabiorą do domu. Ozdoby wezmą udział w „Jarmarku Bożonarodzeniowym”, który będzie organizowany przez Parafialną Fundację „Jedna Rodzina”, przed kościołem w Niedzielę – 18 grudnia, jak również tymi ozdobami przystroimy choinki na Boże Narodzenie, a serduszkami szopkę.

2. W poniedziałek szczególnie modlimy się w int. ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża w 13 r. jego konsekracji biskupiej. Po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, później spotkanie Grupy Biblijnej.

3. W tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
– środa – św. Andrzeja Apostoła,
– sobota – św. Franciszka Ksawerego.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i w piątek od godz. 16:00.

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. A popołudniu o godz. 16:00 Parafialna Fundacja Jedna Rodzina i Caritas Parafialna wraz z młodzieżą organizują dla DSM, ministrantów, grupy misyjnej i dla wszystkich dzieci z parafii spotkanie ze św. Mikołajem oraz zabawę i konkursy z tej okazji. Zachęcamy i zapraszamy dzieci z naszej parafii do spotkania ze św. Mikołajem w domu parafialnym.

6. Parafia NSPJ Kraków-Płaszów organizuje pomoc dla wojska i rodzin z Chersoni na Ukrainie i prosi o włączenie się w tę akcję, która trwa do 10 grudnia. Zbierają dla dorosłych: śpiwory, ciepłe ubrania, jedzenie w puszkach, wosk (wszelkie świece nawet stare, bo je przetapiają na duże świece w puszkach, które ogrzewają ręce, dają światło i możliwość gotowania wody). Zaś dla dzieci: ciepłe ubrania, pampersy, mieszanki pokarmowe. Te artykuły można składać w salce na plebanii.

7. W zakrystii można nabyć chlebki miłosierdzia w cenie 10 zł. Od dziś również można nabyć opłatki na stół wigilijny – ofiara dowolna. Można również nabyć świece na stół wigilijny: małe w cenie 10 zł. i duże w cenie 25 zł.

8. Dziękujemy za opiekę nad kościołem. Na nowy tydzień proszeni są: Magdalena Głód, Magdalena Wełna, Barbara Korta, Dorota Rudka, Ewelina Birkowska, Elżbieta Brzegowy, Janina Kleszcz.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” z kalendarzem na nowy rok i „Niedziela”.