Myśl tygodnia:Modlić się to iść ku Bogu, który idzie ku nam”.    (Michel Quoist)

1. Dzisiaj na godz. 16:00 zapraszamy LSO, DSM, scholę i wszystkie dzieci
    z naszej parafii na spotkanie ze św. Mikołajem w domu parafialnym.

1. W tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  • środa – św. Łucji,
  • czwartek – św. Jana od Krzyża.

1. Przez cały tydzień roraty wieczorem o godz. 17.00. Jutro po roratach modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Grupę Biblijną.

1. W środę, 13 grudnia w naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach stanu wojennego.

1. W sobotę rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.

1. Pan Jezus przez swoje narodzenie uświęcił macierzyństwo i życie w rodzinie, dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo Matek, zwłaszcza w stanie błogosławionym.

1. Fundacja Parafialna „Jedna Rodzina” wraz z Caritas Parafialną organizują, wspomniany już, „Jarmark Bożonarodzeniowy”, który będzie przed kościołem w przyszłą Niedzielę. Zachęcamy, by się włączyć do tego dzieła – można np. upiec ciasto, czy przygotować stroik i przynieść do salki na plebanię w piątek lub w sobotę. Przy tej okazji serdecznie dziękuję Paniom z Caritas i Fundacji za organizację tego Jarmarku oraz za pomoc w przygotowaniu dla dzieci Balu Wszystkich Świętych i dzisiaj spotkania ze św. Mikołajem, a Wam wszystkim za złożone dary na potrzebujących.

1. Spotkania grup:
  • środa po Mszy św. – Rada Parafialna,
  • czwartek godz. 16:00 – aspiranci,
  • piątek – godz. 16:00 – próba scholii,
  • sobota po Mszy św. – młodzież.

1. Przypominamy o ofiarach za posługę pana kościelnego i pana organisty. Dotąd te ofiary złożyło zaledwie 50 % parafian. Prosimy o sumienne podejście do tego obowiązku, bo jest to wyraz naszej wdzięczności za całoroczną posługę pana kościelnego i pana organisty.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Weronika Stary, Urszula Solecka, Stanisława Strojek, Renata Drożdż, Jerzy Piątkowski, Beata Brzegowy, Krystyna Brzegowy.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii można nabyć opłatki i świece na stół wigilijny oraz kalendarze.