Myśl tygodnia: „Nigdzie na świecie nie zdarzył się większy cud, niż w tej małej stajni w Betlejem. Tu stali się jednym: Bóg i człowiek”.
  1. Dzisiaj jest wigilia Bożego Narodzenia, wieczorem gromadzimy się w rodzinach na wieczerzy wigilijnej. Nie ma Mszy św. popołudniowej.

1. Pasterka o północy, poprzedzona śpiewem jutrzni. Na Pasterce składka na Fundusz Obrony Życia, z którego utrzymywany jest dom samotnej matki w Tarnowie.

1. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w niedziele.

1. We wtorek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedziele, składka na uczelnie katolickie. Na sumie poświęcenie owsa i rozesłanie Kolędników Misyjnych. Bardzo prosimy rodziców tych dzieci o pomoc w organizacji tej kolędy.

1. W Niedzielę jestŚwięto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to również zakończenie roku kalendarzowego, dlatego na popołudniowej Mszy św. będzie nabożeństwo wynagradzające.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za stroiki. Na nowy tydzień proszeni są: Ewelina Michalik, Maria Bacik, Stanisław Cieśla, Beata Cieśla, Beata Wojtanek, Jadwiga Górska, Elżbieta Ciemała.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” – numery świąteczne.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Fundację Jedna Rodzina i Caritas Parafialną. Dziękujemy wszystkim, którzy upiekli ciasto, pierniki, zrobili stroiki czy jakieś inne produkty. Dochód z tej akcji wyniósł 6892 zł.

1. Od środy rozpoczynamy kolędę duszpasterską. Bardzo się cieszymy z tego spotkania i prosimy o przyjazd po nas na plebanię.

Porządek kolędy:

Środa (27.12.2023) od godz. 8.30

1. Zawada – Południe: od Pani Stożek do rodz. Zaczek
  2. Wola Nieszko. – Opaka, Wichraz, Królowa Góra: od Danuty Stachowicz do rodz. Cyrus

Czwartek (28.12.2023) od godz. 8.30

1. Wola Nieszkowska. – od p. Ireny Patyk do rodz. Szafraniec
  2. Wola Nieszkowska. – od rodz. Cieśla do rodz. Drożdż w Nieszkowicach Wlk.

Piątek (29.12.2023) od godz. 8.30

1. Nieszkowice Wielkie – Wieś: od rodz. Rodzaj do rodz. Kukułka
  2. Wola Nieszkowska Pańska Rola: od rodz. Brzegowych do rodz. Flasza

Sobota (30.12.2023) od godz. 8.30

1. Nieszkowice W. – Fiołkówka, Brzeziny, Dębina: od Marii Kleszcz do Anny Ochel
  2. Nieszkowice W. – Rabówka: od Józefy Buczak do rodz. Brzegowych.

1. We wtorek 9 stycznia od godz. 8:30 w Ośrodku zdrowia , odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szczegóły w Ośrodku Zdrowia.