Myśl tygodnia: „Cokolwiek czynię, nie liczę na własne siły, ale na łaskę Bożą. Z łaska Bożą dusza może przejść przez największe trudności zwycięsko.”
(św. Siostra Faustyna)

1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji można uzyskać dzisiaj odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum. Dlatego na zakończenie każdej Mszy św., będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj rozpoczynamy „Tydzień Miłosierdzia” – chciejmy być miłosierni na wzór naszego Ojca w niebie. Przed kościołem stoją panie z Caritasu zbierając ofiary do puszek na Caritas Diecezjalną.

3. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

– w poniedziałek – św. Marka Ewangelisty – z tej okazji będzie procesja wokół kościoła połączona z błogosławieństwem pól,

– wtorek – św. Wojciecha, bpa i męczennika,

– piątek – św. Katarzyny ze Sieny.

4. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

6. W czwartek nasza Młodzież przyjmie sakrament bierzmowania w parafii św. Pawła w Bochni o godz. 16:00. Z tej racji kandydatów do bierzmowania zapraszamy
w poniedziałek, wtorek i środę na Msze św. i swoje nabożeństwo.

7. W niedzielę I Komunia św. o godz. 11:00. Spowiedź dzieci, a także rodziców i chrzestnych w sobotę od godz. 9:00. Próba przed komunią w środę i czwartek po Mszy św.

8. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i rozpoczęcie nabożeństw majowych. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież – dla dzieci będą rozdawane okolicznościowe naklejki. Piękną tradycją jest śpiewanie majówki przy kapliczkach i w rodzinach.

9. Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV będzie 2 maja o godz. 17:00.

10. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są Rodzice dzieci przystępujących do I Komunii św.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

12. W środę o godz. 10:00 na parkingu przy kościele Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania szczególnie po przejściu Covid 19. Szczegóły na afiszu w gablotce i na ulotkach znajdujących się na stoliku do zabrania.