Myśl tygodnia: „Nigdy nie pozwól na to, by złośliwość innych ludzi zabiła w Tobie dobro”.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

2. Dzisiejszy dzień jest Światowym Dniem Modlitw o Pokój na świecie. Za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego w dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. jak w niedziele. Na każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy, składka na misje.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 16:00 połączona z adoracją.

4. W przyszłą Niedzielę święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Składka na inwestycje.

5. Bóg zapłać dzieciom i młodzieży za kolędę misyjną, za waszą ofiarność, zebrano aż 11847,50 gr i 35 euro.

6. Kolęda duszpasterska:
Poniedziałek (2.01.2023) od godz. 14.00 Pogwizdów – Przymiarki
1. Od rodz. Pani Broszkiewicz do rodz. Wetula.
2. Od rodz. rodziny Kowalczyk do Pani Pukal.
Wtorek (3.01.2023) od godz. 14.00 Zawada – Północ
1. Od rodziny Węgrzyn do rodziny Nalepa.
Środa (4.01.2023) od godz. 14.00 Zawada – Północ
1. Od rodziny Wełna do rodziny Broszkiewicz.
Sobota (7.01.2023) od godz. 8.30 Wola Nieszkowska
1. Od rodziny Tokarz do rodziny Szafraniec.
2. Od rodziny Cieśla do rodziny Kęcik w Nieszkowicach Wielkich.

7. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Stanisława Parwa, Janina Pankowska, Monika Piekarczyk, Franciszka Piekarczyk, Kazimiera Piśko, Krystyna Korta, Agata Stożek.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny” i Niedziela”.

9. PZU informuje mieszkańców Zawady i Pogwizdowa, że można ubezpieczyć budynki we wtorek tj. 3 stycznia w godzinach od 9:00 – 13:00 w Szkole w Nieszkowicach Wielkich.

10. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej Eucharystii i wszystkim parafianom życzymy, aby Boże Dziecię – Książe Pokoju, błogosławiło każdemu z nas w rozpoczynającym się Nowym 2023 Roku. Niech ten rozpoczynający się Rok upływa w zdrowiu, i pełnym powrocie do normalnego życia, w spokoju i bezpieczeństwie. Życzymy błogosławieństwa w rodzinach. Niech Jezus będzie zawsze dla każdego radością i pokojem, niech udziela Wam wszelkich łask w codziennym życiu. Niech Bogarodzica Maryja zawsze Was otacza swą matczyną opieką. Szczęść Wam Boże.