Myśl tygodnia: „Czy ręka przybita do Krzyża, może wskazać fałszywą drogę?”.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, święty czas modlitwy, pokuty i rozważania męki Pana Jezusa – prosimy, aby modlić się i przeżywać ten czas pobożnie. W kontekście zaostrzenia restrykcji związanych z pandemią COVID-19 w naszej świątyni może przebywać jednocześnie 14 osób. Wierni, którzy nie zmieszczą się w tym limicie mogą uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia na zewnątrz kościoła.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na sumie poświęcenie palm, a po Mszy św. konkurs i nagrody.

3. Od poniedziałku Msze św. będą o godz. 18:00. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym.

4. W poniedziałek, wtorek i środę będzie dodatkowa Msza św. o 16.30, następnie adoracja w ciszy do Mszy św. wieczornej z możliwością spowiedzi św., – zachęcamy i zapraszamy.

5. W środę odwiedzimy chorych od godz. 9.00 – prosimy chorych zgłaszać w zakrystii. Również w środę panie z parafialnego Caritasu rozwiozą świąteczne upominki dla osób starszych, chorych, samotnych w naszej parafii. Przy tej okazji pragnę im za ten trud podziękować – Bóg zapłać.

6. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

18:00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 22:00.

19:00 – Wola Nieszkowska i Nieszkowice Wielkie

20:00 – Zawada i Pogwizdów

21:00 – Młodzież

5. Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa.

W tym dniu zachowujemy post ścisły i przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w ciemnicy. Ofiary zbierane z okazji adoracji Krzyża i przy grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek należy również zatroszczyć się o przyozdobienie krzyży przydrożnych.

9:00 – Droga Krzyżowa

17:30 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia

18:00 – Celebracja Męki Pańskiej zakończona przeniesieniem Pana Jezusa do grobu, adoracja
             do godz. 22:00.

19:00 – Zawada i Pogwizdów

20:00 – Wola Nieszkowska i Nieszkowice Wielkie

21:00 – Młodzież

6. Wielka Sobota Wigilia Paschalna.

Cały dzień adorujemy Pana Jezusa w grobie. Od 9:00 do 11:00 co pół godziny poświęcamy pokarmy wielkanocne w kościele i na zewnątrz budynku. Prosimy więc, aby zachować limit w kościele i stanąć dookoła kościoła. Po błogosławieństwie ksiądz przejdzie wokół kościoła i poświęci pokarmy. Dzieci, które zbierały pieniążki do skarbonek wielkopostnych, mogą przynieść zebrane ofiary do kościoła w Wielką Sobotę, przy okazji święcenia pokarmów.

7:00 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia

18:00 – Liturgia Wigilii Paschalnej. Prosimy o przyniesienie gromnic lub paschalików.

7. Wielka Niedziela – Zmartwychwstanie Pańskie.

7:00 – Uroczysta procesja i Msza św. Rezurekcyjna. Dodatkowa Msza św. będzie o 12:00, natomiast nie będzie Mszy św. o 15:00.

8. Strażaków prosimy o pełnienie straży przy Grobie Pańskim podczas Triduum Paschalnego.

9. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są:

Grupa I – proszę zgłosić się do p. kościelnego

Paulina Flasza, Barbara Kleszcz, Gabriela Czapla, Elżbieta Czapla, Stanisława Piekarczyk

Grupa II – sprzątanie w Wielką Sobotę o godz. 11:00

Halina Wrona, Małgorzata Stokłosa, Stanisława Ochel, Katarzyna Zajd, Anna Smoter.

10. Jedna Pani z naszej parafii zasponsorowała odnowienie obrazu Matki Bożej i płaskorzeźby jednego z Ewangelistów, które widzimy tu przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela”.