Myśl tygodnia: „Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć,

wierność, łagodność, opanowanie”. (Ga 5,22-23)

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny. Jednak czas Komunii św. wielkanocnej trwa do przyszłej Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

1. Jutro święto M.P – Matki Kościoła czyli drugi Dzień Zielonych Świąt. Msze św. o 7:30, 9:00 i 18:00. Po wieczornej Mszy św. modlitwa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, później Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Grupę Biblijną. A o godz. 15:00 egzamin klas 7 przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

1. W sobotę z grupą Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym udajemy się do Częstochowy na nocne czuwanie przed obrazem Pani Jasnogórskiej.

1. W przyszłą niedzielę święto Trójcy Przenajświętszej. Zbiórka do puszek na uczelnie katolickie w Tarnowie i Krakowie. Składka na inwestycje.

1. Spotkania i zbiórki:

– DSM i kandydatki do DSM-u – w środę o godz. 16.30

– ministranci – w środę o godz. 17.00.

– aspiranci – w czwartek o godz. 17.00.

– młodzież – w piątek po Mszy św.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i za kwiaty. Na nowy tydzień proszeni są: Małgorzata Ostrowska, Elżbieta Palej, Maria Mikulska, Stefania Obrał, Władysław Talarczyk, Monika Talarczyk, Monika Talarczyk, Anna Sroka.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i  „Niedziela”.

1. Zakład Kominiarski zawiadamia, że w dniach od 7 do 10 czerwca będą sprawdzane przewody kominowe.