Myśl tygodnia: Spełniajmy szybko dobre uczynki, bo może zabraknąć nam czasu”. (św. Jan Bosko)

1. Dzisiaj rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, czyli cały tydzień przeżywamy jak jedno wielkie święto. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Święto Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę. Z tej okazji – jak słyszeliśmy w komunikacie ks. Biskupa – odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas Diecezjalną.

1. Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy swoją pracą pomogli nam pobożnie przeżyć Wielki Post i Święta. W szcze­gólności:

– za zrobione piękne palmy,

– panu kościelnemu, panu organiście, chórowi, lektorom, ministrantom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, śpiewającym psalmy, śpiewającym Mękę Pańską w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek,

– Marcinowi Wasylewicz, Barbarze Wasylewicz, Marzenie Fabijan, Elżbiecie Stachowicz, Sylwii Badylak, Joannie Janiczek, Dawidowi Kufta, Wiktorowi Fabijan, Łukaszowi Palej i Oskarowi Bielewicz za przystrojenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego,

– Straży Pożarnej z Pogwizdowa i Woli Nieszkowskiej za trzymanie straży przy Grobie Jezusa,

– młodzieży za przeprowadzenie adoracji w Wielki Piątek,

– niosącym feretrony,

– ks. Tomaszowi za przygotowanie i prowadzenie Liturgii Triduum Paschal­nego, za posługę w konfesjonale, oraz za pomoc przy robieniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

– Dziękujemy Wam wszystkim Drodzy Bracia i Siostry za tak liczny udział w Triduum Paschalnym, w procesji rezurekcyjnej, za udział w rekolekcjach i nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, i za przyprowadzanie swoich dzieci na nabożeństwa do kościoła.

1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje złożone na tacę i wpłacone na konto parafialne.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w Kiermasz Wielkanocny organizowany przez naszą Parafialną Fundację Jedna Rodzina i Caritas. Dochód z tej akcji wyniósł 3080 zł.

1. Dziękujemy panu Józefowi Węgrzyn i panu Robertowi Zaczek za naprawienie awarii wody na cmentarzu.

1. W środę do kościoła zapraszamy dzieci klas 3 przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

1. W piątek o godz. 20.00 spotkanie starszej młodzieży.

1. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, na nowy tydzień proszeni są: Tadeusz Zając, Barbara Jawień, Kinga Czekaj, Justyna Zięba, Władysław Kurek, Adam Kurek, Janina Bonich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

1. Serdecznie zapraszamy na XVI Mistrzostwa Polski Księży w Halowej  Piłce Nożnej, które odbędą się w Bochni i Łapczycy 22 i 23 kwietnia. Szczegóły na plakacie w gablotce.