Myśl tygodnia: Pan Jezus nie zszedł z krzyża, ponieważ wolał powstać z grobu”.

1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 12:00, natomiast nie ma Mszy św. o godz. 15:00.

1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

1. Od jutra rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, czyli cały tydzień przeżywamy jak jedno wielkie święto. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota. Jesteśmy po spowiedzi świątecznej, dlatego nie będzie spowiedzi przed I Piątkiem. Ale w czwartek od godzi. 17:00 podczas adoracji będą mogli skorzystania ze spowiedzi ci, którzy znajdą się w takiej potrzebie, jak również w piątek od godz. 17:30. W ten I Piątek nie udajemy się do chorych, gdyż odwiedzaliśmy ich przed świętami.

1. Święto Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę. Z tej okazji będzie zbiórka do puszek na Caritas Diecezjalną. Nowenna do Bożego Miłosierdzia przez cały tydzień po Mszy św.

1. Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy swoją pracą pomogli nam pobożnie przeżyć Wielki Post i Święta. W szcze­gólności:
  • scholii i młodzieży za przeprowadzenie Drogi Krzyżowej w plenerze,
  • tym, którzy zrobili piękne palmy,
  • panu kościelnemu, panu organiście, chórowi, lektorom, ministrantom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, śpiewającym psalmy, śpiewającym Mękę Pańską w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek,
  • Marcinowi Wasylewicz, Marzenie Fabijan, Rafałowi Kufta, Elżbiecie Stachowicz, Sylwii Badylak, Joannie Janiczek, Monice Nowak oraz młodzieży za przystrojenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego,
  • Straży Pożarnej z Pogwizdowa i Woli Nieszkowskiej za trzymanie straży przy Grobie Jezusa,
  • Różom Różańcowym, grupie z Woli Nieszkowskiej, scholii i młodzieży za przeprowadzenie adoracji w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek,
  • niosącym feretrony,
  • ks. Tomaszowi za przygotowanie Liturgii Triduum Paschal­nego, za posługę w konfesjonale, oraz za pomoc przy robieniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  • Dziękujemy Wam wszystkim Drodzy Bracia i Siostry za tak liczny udział w Triduum Paschalnym, w procesji rezurekcyjnej, za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za adorację przy Bożym Grobie i za przyprowadzanie swoich dzieci na nabożeństwa do kościoła.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w Kiermasz Wielkanocny organizowany przez naszą Parafialną Fundację Jedna Rodzina, Caritas i wolontariat szkolny z Pogwizdowa. Dochód z tej akcji wyniósł 5491 zł.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w Kiermasz Wielkanocny organizowany przez naszą Parafialną Fundację Jedna Rodzina, Caritas i wolontariat szkolny z Pogwizdowa. Dochód z tej akcji wyniósł 5491 zł.

9. Bóg zapłać rodzicom dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej, za dar ołtarza w formie Krzyża i świecznika, które są przed głównym ołtarzem.

10. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Na nowy tydzień proszeni są: Katarzyna Pala, Stanisława Małecka, Irena Pilch, Hanna Kufta, Katarzyna Birkowska, Kinga Kufta, Magdalena Ostrowska,

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, Promyczek” i „Niedziela” oraz inne czasopisma.