Myśl tygodnia: Pan Jezus nie zszedł z krzyża, ponieważ wolał powstać z grobu”.

1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 12:00, natomiast nie ma Mszy św. o godz. 15:00.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

3. Od jutra rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, czyli cały tydzień przeżywamy jak jedno wielkie święto. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Święto Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę. Z tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas Diecezjalną. Nowenna do Bożego Miłosierdzia przez cały tydzień po Mszy św.

5. Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy swoją pracą pomogli nam pobożnie przeżyć Wielki Post i Święta. W szcze¬gólności:
– za zrobione piękne palmy,
– panu kościelnemu, panu organiście, chórowi, lektorom, ministrantom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, śpiewającym psalmy, śpiewającym Mękę Pańską w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek,
– Marcinowi Wasylewicz, Marzenie Fabijan, Annie Kufta, Elżbiecie Stachowicz, Sylwii Badylak, Joannie Janiczek, oraz młodzieży za przystrojenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego,
– Straży Pożarnej z Pogwizdowa i Woli Nieszkowskiej za trzymanie straży przy Grobie Jezusa oraz niesienie baldachimu i feretronu podczas procesji,
– Różom Różańcowym, grupie z Woli Nieszkowskiej i Młodzieży za przeprowadzenie adoracji w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek,
– niosącym feretrony,
– ks. Tomaszowi za przygotowanie i prowadzenie Liturgii Triduum Paschal¬nego, za posługę w konfesjonale, oraz za pomoc przy robieniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
– Dziękujemy Wam wszystkim Drodzy Bracia i Siostry za tak liczny udział w Triduum Paschalnym, w procesji rezurekcyjnej, za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za adorację przy Bożym Grobie i za przyprowadzanie swoich dzieci na nabożeństwa do kościoła.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w Kiermasz Wielkanocny organizowany przez naszą Parafialną Fundację Jedna Rodzina i Caritas. Dochód z tej akcji wyniósł 5576 zł.

7. Dziękujemy za opiekę nad kościołem, za ofiarę. Z ofiar składanych przy okazji sprzątania został odnowiony kielich z pateną i puszka. Na nowy tydzień proszeni są: Janina Ból, Agnieszka Brzegowy, Krystyna Kasprzyk, Dorota Broszkiewicz, Magdalena Chlipała, Maria Reczek, Małgorzata Broszkiewicz.

8 . Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, na stoliku jest „Gość Niedzielny”, Promyczek” i „Niedziela” oraz inne czasopisma.

Drodzy Parafianie,
w tym pięknym czasie Wielkanocy życzymy, aby radość, miłość i nadzieja bijące z tajemnicy Krzyża i Zmartwychwstania Jezusa, napełniły Wasze serca poczuciem sensu i wytrwałością.
Niech będą umocnieniem i pociechą na życiowe trudy i doświadczenia, byście mogli być wiarygodnymi świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego.
Życzymy też zdrowia i błogosławieństwa oraz spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Do życzeń dołączamy zapewnienie o codziennej modlitwie w Waszych intencjach.
ks. proboszcz i ks. katecheta

ALLELUJA JEZUS ŻYJE !!!